Genelev kadınları

Kadının satılması, köleliğin ve insan ticaretinin kaldırıldığı söylenen çağın ayıbıdır. Genelev kadınları modern çağın çağdaş köleleridir.

Kadının satılması ve köleliğinin sürdürülmesi onu ikinci sınıf insan olarak gören zihniyetin ürünüdür. Bu çağdaş denilen ama çağdışı olan genelevci kafa, aynı zamanda müstehcenlik ve pornografinin, ilgisi olmayan reklamlarda bile kadın imahı kullanımının da sahibidir.

Yine kadının genelevlerinde bedenini satılığa çıkarması, sarayın pislenecek yeri olarak tarif edilmesi onların erkekler tarafından bir insan değil de cinsel meta şeklinde görülmesine yol açmaktadır. Kadın bu zihniyette alınıp satılan, yeri geldiğinde dövülen ve evden kovulan, kişiliği olmayan bir maldır, eşyadır.

Aslında kadınların bu şekilde ruh ve bedenlerinin sömürülmesi, reklam ve medya dünyasının kadına bakışıyla başlamaktadır. Her türlü malın satışını tahrik edici bir kadınla özdeşleştiren reklam dünyası, çıplak kadınlarla izlenme oranını arttıran medya bu işin sorumluları arasında ilk sıradadır.

Genelevler, yine modern toplumun bir başka çifte standardını göstermektedir:

Erkeklere evlilik dışı ilişki serbest, kadınlara yok. Bu da erkekle kadını farklı derecelerde görmektir.

Gelişmiş ülkelerin feministlerinin kadınlık şeref ve haysiyetini ayaklar altına alan genelevlere karşı olmalarına rağmen Türkiye’dekilerin bu yerlere sessiz kalmaları, hatta tarafatar olmaları yine çelişkili bir durumdur ve ülkemiz için yüz karasıdır.

 

Yorumlar: 1

Bir cevap yaz »

 
 

Libidom çok yüksek olduğu için sürekli olarak başka, başka erkeklerle inanılmaz bir cinsel ilişki isteği duyuyorum! Bunun kesin bir tedavisi var mıdır?

Bir Cevap Yaz

 
(gizli kalacaktır)
 
 
Yorumunuz: